Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse k TSO 16

25. 1. 2014

Komentáře

Přehled komentářů

WEB TSO

(TSO, 11. 1. 2015 16:33)

WEB
TSO
JE NYNÍ PŘESMĚROVÁN NA
WEBOVÉ STRÁNKY: tso-tso.cz

DISKUSE JE UZAVŘENA A PŘENESENA NA STARONOVÝ WEB

tso-tso.cz

DĚKZUEME ZA POCHOPENÍ.

kdo je silnější: slušnost nebo právo silnějšího?

(rebel, 5. 1. 2015 19:31)

Pokud vím, tak v Pilířích TSO stojí něco ve smyslu: Slušnost nad právo.
V hlavě se mi ale hned objeví asociace...myšlenka: právo silnějšího.
Právo je tedy asi ustaveno silou.
Jak může slušnost zvítězit nad právem, když právo je dáno silou.
To ho bude muset slušnost přeprat? To je tedy pěkná slušnost, jestli se svého domáhá silou a mocí.
Jaký potom bude rozdíl mezi právem a slušností, která právo přeprala?
Nestane se pak naopak právo oním otloukánkem, oním slušným, které naopak ustoupí hrubiánské a násilnické slušnosti!

Re: kdo je silnější: slušnost nebo právo silnějšího?

(zmp, 6. 1. 2015 10:02)

V diskusi na našem webu jsme si již nejen ukázali, ale také dokázali, že v našem relativním světě, v konfrontací pravdy (dobra, slušnosti) s nepravdou (zlem atd.), vždy nutně vítězí (právem silnějšího) silová negace pravdy (NE+pravda). K dosažení relativního projevu pravdy je tedy třeba obrátit sílu negace proti samotné síle negace, tzv. „negací negace“ (Ne x NE pravda = ANO pravda).
Díky totalitnímu akademickému školství je však myšlení dnešních lidí tak slabé, že si snadno nechá namluvit, že důkazem je lži-důkaz (buď nereálný nebo nelogický), nikoliv reálně logický důkaz...
Pravdu máte v tom, že slušnost musí neslušnost (právo silnějšího) doslova „přeprat“!
Pokud tento pravdivý závěr zpochybňujete („To je tedy pěkná slušnost, jestli se svého domáhá silou a mocí“), pak tím jen potvrzujete slabost (nedostatek síly) současného lidského myšlení.
Ptáte se: „Jaký potom bude rozdíl mezi právem a slušností, která právo přeprala?“
Odpovídám:
- Pro slabě myslící platí: Slušnost pod právem (zákonem silnějšího)!
- Pro silně myslící platí: Slušnost nad právem!
Ptáte se: „Nestane se pak naopak právo oním otloukánkem, oním slušným, které naopak ustoupí hrubiánské a násilnické slušnosti?“
Reaguji: Vaše rovnice „otloukánek = slušný“ a „slušnost nad právem = hrubiánská a násilnická“ samozřejmě reálně logicky neplatí.
Proto musím Vaši otázku uvést na pravou míru:
Nestane se pak naopak „zákon silnějšího“ oním otloukánkem... který ustoupí (silnější) slušnosti?
Odpovídám: Kéž by se tak už konečně stalo!
Abych předešel zbytečné polemice o slušnosti, odkazuji na metodiku TSO...

obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(rebel, 31. 12. 2014 10:34)

Přemýšlím, co se to děje.
V obcích, schovaných někde na konci světa či mimo spádová centra, tedyi v malých vesničkách se začínají dít zvláštní věci.
Dosud tam byl klid. LIdé se neudávali, nedělali si navzájem peklo.
Tu se do těchto vesniček, kde se vzal, tuse vzal přijde přivandrovalec kdo ví dokud, nastěhuje se tam, a začnou se dít věci.
To, co dosud šlo, to nejde. Naráz nic nejde. Nebo jde jen to, co je proti lidem. Nebo jde to, co chce toto nové vedení,obce. A s tím se vezou ti, co podporují toto nové vedení obce. kamarádíčci.
Staré vedení obce třba také nebylo nic moc, byly toale místní strjcové, někdy také nepříjemní,ale přeci ještě šlo řada věcí nějak domluvit, nějak se dohodnout, ačkolitaké dávali pociťovat poddaným občanům svoji moc...
Ale dnes: Tito nové příchozí, vyloupnutí odkudsi zlosyni a zločinci do vedené obcí se mstí lidem, kde mohou... tak to vnímám.
Jako bybylitito zločinní spiklenci, mstiví karatelé někým vysláni a řízeni...hájí zájmy své, sobecké, nebo něčí...to je jedno, ale nehájí obyčejné lidi....
Tady je vidět podvod zastupitelské demokracie.
A tito novodobí kolonizátoři ale mají v obcích velkou podporu, dokonce mají i nejvíc hlasů....jak je to možné? Ona většina lidí totiž jen tak kouká a nejde do problémů či khranicím kde se musí tzv. zastupitelé projevit, a apk se ukáže jejich skutečná tvář, vybarví se, ukážou, na které straně stojí...
a tak daleko většina obyčejných lidí nejde, takže spí a asi nevědí,koho si volí nad sebou...

Re: obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(zmp, 31. 12. 2014 12:33)

Poctivý člověk se chce věnovat především svým věcem (rodině, práci, kultuře), které by starostí o obecné věci zanedbával a nic by tím nezískal, protože je poctivý. Obecné věci tak zůstávají na starost zlodějům. A na neštěstí je zaděláno: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá!“
Protože darebák se sám od sebe nenapraví, zejména je-li jeho darebáctví výnosné, musejí se o nápravu postarat okrádaní poctiví lidé. Dokud to nepochopí a nezačnou jednat, nic se nezmění! V současnost jsou poctiví lidé ve vývojové fázi „chápání“. Zloději to vědí, a vyzbrojují se pro okamžik pochopení. Čím déle bude chápání trvat, tím obtížnější bude jednání...

Re: Re: obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(noe, 31. 12. 2014 20:19)

Jen malá smutně pesimistická pozn. ze života: Tzv. "poctivý člověk" je typický pragmatický buran, který jako svůj vrcholný životní výkon dilatoval své ego na svoji rodinu podobných šmejdů, jako je on sám; flexibilně bere jakoukoli "špinavou" práci bez ohledu na její dopady (hlavně že sype a může se ohánět tím, jak ji dělá poctivě) a občas konzumuje i kulturu (dekadentní a/nebo snobskou).
"Poctivého člověka" nezajímá, co se děje za jeho zdí (pokud ho to nevyrušuje z klidného konzumu) a naprosto netuší, že existuje i nějaký "sociální kapitál" - natož jaký zásadní má význam pro udržitelnou existenci komunity a společnosti.
- Jenže: k čemu je "společnost" otroků, patolízalů, zlodějů, tupců, diváků Novy, "růžovky" a telenovel, hráčů brutálních stříleček, sportovních fandů, čtenářů Blesku, úředníků, udavačů, fízlů a jejich pomocníků, užitečným idiotů, líných konzumentů čehokoli, super/hyper-velkonakupovatelů, "autistů", dusících karcinogenními emisemi ostatní spoluobčany, bezohledných kuřáků, nadšených schvalovatelů brutálních exekucí i trestu smrti, pohrdajících bezdomovci a nezaměstnanými, ateistů, lhostejnými k trpícím i zvířatům atd. atd...!? Takže mají (a nechť mají), co si zalouží. (Aneb jak si kdo ustele, tak si lehne.) (Neplatí pro ARO, JIP, patologie a klienty pohřební služby...) ;o)

Re: Re: Re: obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(zmp, 1. 1. 2015 10:52)

Nechce se mi věřit, že by "ARO, JIP, patologie a klienty pohřební služby" postrádalo zloděje a "poctivce" které uvádíte. Přece nejsou nesmrtelní.
Hledal jsem vhodný termín pro označení lidí, kteří se rebelovu a Vašemu výčtu přece jen vymykají. Zvolil jsem nakonec termín "pocivý člověk" a to nejen vzhledem k jeho životu ve vnějším světě, ale hlavně k jeho životu duševnímu a duchovnímu. Sodomu a Gomoru by svého času zachránilo, kdyby se takových lidí našlo alespoň pět. Nenašlo!
Kolik by se jich podle Vás našlo mezi dnešními sedmi miliardami?

Re: Re: Re: Re: obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(noe, 3. 1. 2015 23:38)

No, kromě mne ;o)) a sira Wintona je prý mezi národy spousta spravedlivých... ;o) (Jen se obávám, že pokud nerealizují TSO na úrovni alespoň větší obce, bude nám to platný jak krtkovi brejle...) :-(((

Re: Re: Re: Re: Re: obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(zmp, 4. 1. 2015 10:45)

Abyste ve svém okolí našel dva spravedlivé, musel jste své okolí rozšířit až do Anglie. Ani Vaše "prý" nezní povzbudivě, tím méně přesvědčivě.
Co kdyby jste založil webovou stránku, kde by se Vám spravedliví mohli přihlásit? Ať to víme přesně...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: obsazování úřadů a vedoucích funkcí chazary resp. rozkolníky a udavači už i v malých obcích?

(noe, 4. 1. 2015 19:07)

Teda, voni sou ale liška podšitá! Že voni by chtěli ňákej ten šekel a metál a viset v našem Jad Vašemu a u Pinkasů! Tak to teda naše Komise pro rozpoznávání spravedlivých neschválí... ;o))

byrokracké ničení občanů a jejich životů

(rebel, 28. 12. 2014 7:48)

Jeden známý se mi svěřil, že již asi 20 let bojuje proti omezování jakékoli stavební činnosti v příměstské lokalitě. Došlo tam z důvodu vyhlášení památkové zony, aby prý bylo vidět na kostel, k zákazu postavit si v okolních zahradách ani jen suché WC, ani skleník, natož domek či chatu!
Toto omezování ústavních práv probíhá již přes 20 let.
Byrokrati, úředníci od stolu vymýšlí zony a pásma, aby byli důležití a měli důvod ke své existenci. Nikoho nezajímá občan, že má znehodnocen majetek.
Sice je to nyní skoro nemožné, ale přeci jen: Jestli bude někdy decentralizace, budou obce vyhlašovat nějaká omezování výstavby domů třeba na poli?
Komu vadí dům v krajině? Právě naopak, tím mi připadá krajina jak oživenější, pestřejší. Povede to právě k tomu, že na lidé v takových usedlostech budou hospodařit, budou vznikat soběstačná společenství, osady.
Chápu, že se společnost jako celek brání třeba výstavbě paneláků, obchodních center, fabrik někde na polích...ale výstvbě rodinných domů či zemědělských statků?
Jenže právě spíše nynější totalita povolí výstvabu megalomanské stavbě kanál Dunaj Odra Labe, ale stavbu domku v zahradě v zoně s vyhlášenou absolutní stavební uzávěrou nepovolí ani rodinný dům!
Dokonce musí zbourat i suché WC 1x1 m schovaný mezi stromy!
Tak to je nynější byrokracie.
A nejhorší je, že když se snaží u okolních postižených vlastníků, kterým byrokracie obdobně znehodnotila pozemky, nenachází podporu a odezvu. Lidé se už ani neozývají, úplně to vzdali, nervou se už ani o svoje, je jim po 20 letech neskutečného byrokratického omezování všechno jedno.
Zvykli si na stav hrozného šikanování ze strany byrokracie, památkářů, stavebního úřadu atp., že se tam nic nesmí, tak si zvykli, že už berou jako fakt, že nic nesmí na své zahradě stavět! Už o nic neusilují, stačí jim jen, že nemusí bourat. Dokud je někdo neudá. A ještě známému říkají, raději do ničeho nedrbej, nech vše jak je, aby nebylo hůř....
Tak v tomhle hrůzném systému, kde si lidi navzájem dělají peklo ze života žijeme.
A pak se divíme, že na Ukrajině dochází k bratrovražedným bojům, že se lidé vraždí jen proto, že někdo je pro EU a druhý pro Rusko.

Re: byrokracké ničení občanů a jejich životů

(zmp, 29. 12. 2014 15:56)

Byrokracie není příčinou, ale následkem totality...
Totalitní stát nebrání zástavbě úrné půdy, ale naopak ji ochotně povoluje, zatímco plodnému využívání zahrd brání. Proč asi?

byrokracké ničení občanů a jejich životů

(rebel, 28. 12. 2014 8:00)

Byrokracie, úřady, šikana občanů byrokratickým omezováním a samými úředními příkazy lidem vzala poslední zbytky rozumu a samostatného myšlení. Lidi úplně zblbli. Když úřad něco nařídí, tak lidi poslechnou! Bez odporu. Kdo neposlechne, toho ještě horliví poslušní spoluobčané udají! Aby bylo zákonu učiněno zadost!
Slušní mlčí, darebáci udávají, tedy oznamují...abychom někoho (udavače) neurazlii, musíme být přece korektní, politicky korektní, gender korektní.
Asi jako ve Švédksu či Norsku: Kdo by i jen na internetových diskusích od nového roku kritizoval úřady za muslimskou imigraci, za neschopnost úřadů udržet s muslimy pořádek, bude stíhán pro trestný čin!
Možná tady v tom ještě zaostáváme za "vyspělou" Evropou, ale ten tlak byrokratického aparátu lidi úplně destruuje, dělá z lidí amorfní hmotu, bez cti, bez vnitřních hodnot a zásad, nechci moc hovořit o morálce, protože každý ví sám nejlépe, jak na tom je se svou morálkou... a jaká je to bída...ale hrát si tady na dodržování nesmyslných předpisů, to budeme...
A toto vše je řízeno z centra moci...samé předpisy, samé příkazy, nutnost poslouchat každý nesmysl...centrum moci má dobře promyšlené, jak nakládat s občany, jak je ničit, jak z nich udělat trosky, ubožáky, loutky...

A nejhorší resp. to nejlepší na závěr...za 20 let boje s tou byrokracií nedostal on ani desítky spoluobčanů jedinou souhlasnou úřední odpověď. Jestli úřady vůbec reagovaly, tak za 20 let jen samá zamítavá stanoviska: Ne a NE.
Takže bezmoc, rozčarování, zoufalství, vztek...
lidé jsou nuceni žít životy vnucené, žijí sice jako by svoje životy, ale vnitřeně s nimi nesouhlasí, žijí rozpolcené životy...(někteří to sice nevnímají, nebo to neumějí říci, vytěsňují to, nechtějí si to připustit, ale ve skutečnosti to je tak) je to schizofrenie života a současného světa...proto tolik sebevražd, tolik psychiatrických onemocnění, tolik depresí...
To je nálada mezi občany...a nyvíc, běžní lidé ani netuší, že existuej řešení: TSO!
Nejde tu o cílenou likvidaci hrdosti a sebevědomí člověka, jeho lidské důstojnosti?
Asi jako v Německu je po desetiletích demagogie, jak je zlé podporovat národ, být hrdý na svoji kulturu - tak když Němci získali titul mistra světa ve fotbale, když neskutečně porazili Brazílii - a když přijeli domů - tak je na hranici politické korektnosti v Německu vyvěsit Německou vlajku! Až sem to byrokracie se svým vyplachováním mozků dotáhla. Lidé se bojí. Sílící strach, nic se nesmí, všude číhá nějaký paragraf, všude číhá nějaká kamera nebo udavač! Všude číhá nějaké tabu, nějaká korektnost.
Jen aby tak nadopadl TSO, kde všichni budou usilovat o slušnost!
Každý bude chtít, aby slušný byl ten druhý...

Re: byrokracké ničení občanů a jejich životů

(zmp, 29. 12. 2014 15:46)

TSO tak dopadnout nemůže...

východ, západ sever, jih

(rebel, 25. 12. 2014 12:39)

Připadá mi trochu zvláštní, jak mezi sebou bojuje tzv. východ a západ, resp. sever proti jihu.
Jako tma bojuje se světlem, jako zlo s dobrem. Není to nějak podobné?
Zdá se mi to až promitivní. Kdo je na Východě je nepřítel, je zlý, špatný, totalitní... Dříve to zase bylo naopak. Nebo jih byl zlý a sever dobrý atp.
Jako by si mocní tohoto světa takto primitivně rozdělili svět a drželi toto rozdělení. Aby jednodušší a ovládaní lidé neměli ani nějaké problémy s identifikací nepřítele.
Aby lidé už nějak moc ani nemuseli uvažovat.
Jen se řekne nyní Východ...a už mají mnozí lidé hned jasno a rudo před očima...a s nenávistí nazývají Putina Putlerem atp.

Kdyby totiž nepřítel byl třeba ve středu Evropy, nebylo by to tak snadné. Sice Německo bylo ve středu.

Re: východ, západ sever, jih

(rebel, 28. 12. 2014 7:01)

Za Německa byl Sovětský svaz také Východ, tedy pro primitivy jednoduše lokalizovatelný nepřítel, ač tehdy smluvně spojenec, přeci ale i hrozba
Ale za Německa lidé asi přece jen neměli tak vypláchlé mozky jako nyní, a vzdělanost a přemýšlení bylo přece jen asi na vyšší úrovni.
Přece jen existovala klasická vzdělanost, ve školách studenti četli antické spisy, středověké filosofy, vedly se etické a náboženské disputace atp.
To dnes ve školách v podstatě neexistuje. Dnes se učí spíše o tatíčkovi Masaříkovi, opěvuje se Havlovo humanitární bombardování Jugoslávie, učí se multikulturalismu a homosexualitě.

Re: Re: východ, západ sever, jih

(zmp, 29. 12. 2014 14:51)

Z Vašeho příspěvku není zřejmé, o kterém "Německu" mluvíte. O Hindenburkově, Hitlerově, západním a východním, či dnešním?

regulace, regulativy

(rebel, 19. 12. 2014 11:49)

Všichni furt chtějí řídit druhé, regulovat je. Třeba herny, chtějí omezovat hazard, chtějí regulovat pití alkoholu, kouření atp.
Není toto ale proti svobodě člověka?
Není toto proti osobní odpovědnosti člověka?
Nikdo nikomu nenařizuje, aby šel hrát, pít alkohol.
Třeba odůvodnění, že herny nesmí být u škol.
Copak by snad školák mohl jít do herny? Je to věcí odpovědných rodičů nebo majitelů herny.
Kde je hranice regulace? Herny u škol ne, a kde ještě ne? A co ještě ne?
Víme přece, že např. v USA zákaz alkoholu vedl k vytvoření gangů, pašeráků, černému trhu....ke vzniku takových státně kriminálních struktur, které přetrvávají do dneška (např. CIA řídí pěstování opia v Afghánistánu aj.). Tedy prohibice a tzv. regulace je tím, co naopak kriminalitu podporuje.
Jak to bude v TSO? Také samá regulace?

Re: regulace, regulativy

(zmp, 20. 12. 2014 10:25)

Regulovat znamená „omezit“ či spíše „vymezit“. Regulací omezuje neregulérní. Například regulujeme řeku úpravou jejích břehů. Slibujeme si od toho změnu jejího chování. Regulace je tedy (zejména u lidí) proces pedagogický. Dál už jde jen o to, o jakou pedagogiku se jedná. O černou nebo o bílou magii? Prohibice v USA je typickým příkladem černé pedagogiky, tvářící se potměšile jako bílá (vlk v rouše beránčím).
Ústava TSO je o bílé pedagogice, omezující tu černou i s jejím beránčím rouchem. Nemůžeme při zakládání TSO počítat s dokonale morálními lidmi, jak nám to potměšile sugerují nepřátelé TSO. V prostředí bílé pedagogiky Ústavy TSO předpokládám bílou pedagogiku také při konkrétním rozhodování plnoprávných příslušníků TSO...

Re: Re: regulace, regulativy

(rebel, 20. 12. 2014 14:48)

A tedy, bílá pedagogika v TSO bude znamenat regulaci, protože ne všichni občané jsou morální a odpovědní.
Jak se to ale slučuje se svobodou člověka?
Takže v TSO budou regulace, tedy omezování osobní svobody?
A proč prohibici alkoholu nazýváte černo magií resp. černo pedagogikou? Nerozumím tomu, jak to myslíte.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »